Menu

Mona Lisa W Jeansach

Blog o życiu, pasji i przemyśleniach

All you need is love

monalisawjeansach

W 1967 r John Lennon i Paul McCartney napisali, że wszystkim czego potrzeba jest miłość. Piosenka znalazła się na 370 miejscu listy 500 utworów wszech czasów magazynu “Rolling Stone”. Utwór osiągnął duży sukces, wielokrotnie wypełniając ścieżki dźwiękowe wielu filmów. Niosąc tak proste przesłanie również dziś bardzo łatwo wpada w ucho i stwarza atmosferę bliskości między ludźmi.

Jednak czy poza wysłuchaniem i odśpiewaniem tej genialnej piosenki pamiętamy jeszcze jak ważna jest miłość?

Czy zdajemy sobie sprawę z tego jakie konsekwencje rodzi jej brak? i co tak naprawdę znaczy kochać?

thebeatles509069_960_7201

Choroba sieroca

Za przyczynę choroby sierocej podaje się pozbawienie dziecka kontaktu z najbliższą mu osobą – najczęściej matką. Poczucie porzucenia uniemożliwia jego prawidłowy rozwój. Choroba sieroca  oznacza u dziecka: uczucie silnego lęku, brak apetytu, zaburzenia snu, pobudzenie, brak kontaktu wzrokowego, niechęć wobec dotyku lub wręcz przeciwnie – nieustanna jego potrzeba. Stany te dotyczą głównie niemowląt. Natomiast u dzieci starszych objawy stanowią: bujanie się, ssanie kciuka, nadmierna płaczliwość lub nieposkromiony apetyt.

baby623417_960_7201

Dzieciństwo Van Gogha

Van Gogh cierpiał na syndrom dziecka zastępczego. Rodzice żyjąc w żałobie po stracie pierwszego dziecka nie potrafili obdarzyć młodego Vincenta takim uczuciem jakiego potrzebował. W konsekwencji za wszelką cenę próbował zwrócić na siebie ich uwagę. Jednak w ich odczuciu był dzieckiem, które sprawia problemy. Ostatecznie zdecydowali się umieścić go w szkole podstawowej z internatem, tym samym rozbijając serce młodego chłopca na kawałki, których nigdy nie poskładał. Malarz całe życie rozpaczliwie poszukiwał i pragnął miłości. Za jej brak zapłacił najwyższą cenę.

vangogh698329_960_720

Miłość "number one"

W latach 60. Harry Harlow przeprowadził pewien eksperyment. Harlow oddzielił małpki od ich matek i zaprojektował dwa rodzaje „sztucznych matek”. Pierwsza była zrobiona tylko z drutu, ale trzymała butelkę mleka, którą małpiątka mogły się samodzielnie karmić, druga matka była zrobiona z drutu i miękkiej przytulnej tkaniny. Obie były sztucznie podgrzewane, co miało symulować ciepło ciała prawdziwej matki. Harlow odkrył, że małpiątka częściej wybierały miękką matkę, do której mogły się przytulać, a kiedy były głodne, na krótko szły dokarmić się do drucianej „matki”.

heart762564_960_720

Nasze życie to ciąg papieru toaletowego

Okazywanie uczuć stało zbyt wielkim stopniem do pokonania w drodze do osiągania sukcesów. Wybieramy drogę na skróty łudząc się,że bez uczuć się da i będzie fajnie. Otóż fajnie jest przez jakiś czas, a potem przychodzi klęska. Każdy dzień staje się taki sam, a nasze życie przypomina ciąg papieru toaletowego, jest jałowe i nietrwałe. Jak śpiewała Marysia Sadowska “Bo kiedy nie ma miłości, co dalej, co dalej. Tak mało mi zostaje prawie nic…”

frog1037252_960_720

 

 

 

 

© Mona Lisa W Jeansach
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci