Menu

Mona Lisa W Jeansach

Blog o życiu, pasji i przemyśleniach

Póki oddychasz możesz wszystko !

monalisawjeansach

Był dzieckiem Legnicy czyli tzw. Małej Moskwy. Wychował się w pełnej zakłamania i obłudy rzeczywistości PRL'u. Mowa o Jerzym Górskim bohaterze książki "Najlepszy". Autor książki zafascynowany triathlonem odnalazł człowieka, którego życiorys to scenariusz upadku i odrodzenia. Bohater książki dziś jest człowiekiem, który osiągnął wiele sukcesów, przede wszystkim zwyciężył w prestiżowych zawodach Double Ironman w Hunsville oraz uczestniczył w trzy dniowych zawodach Ultraman na Hawajach.

Jednak największą walkę stoczył z samym sobą i wewnętrznymi demonami. Matnia nałogów to przeszłość, której nigdy się nie wyparł. Choroba narkotyczna była tańcem na krawędzi życia i śmierci, krzykiem młodego człowieka, który szukał swojego miejsca na ziemi. Od włamów do aptek, odsiadek w więzieniach, pobytach w szpitalu psychiatrycznym, aż do leczenia w Monarze ostatniego przystanku, który odczarował zły sen. Jerzy Górski na taśmie swojego życia trwale umieścił dożywotnią pracę nad samym sobą i swoim życiem dał świadectwo temu, że niemożliwe nie istnieje.

 "Każdy z nas ma w sobie demony i anioły, 

złe i dobre wilki. Tylko od ciebie zależy,

        którego będziesz karmić.

Nie jesteśmy kryształowi"

Mówiąc krótko książka "Najlepszy" to zapis cierpienia, walki, sukcesu,ale również monarowskiego leczenia... w piękny sposób oddająca poświęcenie Marka Kotańskiego drugiemu człowiekowi. 

 "Każde pokolenie młodych ludzi,

które coś stworzy, wygra swoje życie;

każde, które będzie konsumowało...jest przegrane"

(M. Kotański)

Szczerze polecam książkę "Najlepszy" :)

20180721153991

 

© Mona Lisa W Jeansach
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci